Den 17 august arrangerte Østerdalen elghundklubb sommerutstilling på Elvål i Rendalen.
Hele 149 påmeldte hunder skulle vises for dommerne Bo Paulsson(NEG) og Nils Erik Haagenrud (Jämt og øvrige raser) derav stilte også 24 valper!
Det ble en nydelig dag på Elvål, med masse flotte hunder og fine hundefolk. Det er gledelig å se den levende interessen for elghundrasene våre, og se så mange hundefolk på en plass. Det var også en stor glede at vi hadde representanter i alle rasene, og også i valpeshowet! Vi kunne se fine folk i kiosken, og lukten av nystekte vafler og kaffe hang i luften.
I forkant av utstillingen har det vært arrangert ringtreninger/miljøtrening på Elvål med stor suksess, det er skikkelig hyggelig å arrangere når folk møter opp. Stor takk også til Marianne Pram Øvre som har vært med på treninger å delt masse lærerik kunnskap med oss andre.
Det er også en glede å se så mange yngre mennesker som engasjerer seg i miljøet. Det er en meningsfylt jobb å arrangere utstillinger når det også er til glede og inspirasjon for den nye generasjonen hundefolk.
Best in show denne fine utstillingsdagen ble en norsk elghund grå, Briskebyens Jens! Vi gratulerer til eier John Smedbakken!
BIS valp ble også en norsk elghund grå, Bølsmarkas J-Kompis! Vi gratulerer eier Oda Dølplass Morønning!
BIR/BIM VALP Norsk elghund sort
BIR Svartspetsen Zoran, som eies av Hans Petter Ytterstad
BIR/BIM VALP Norsk elghund grå
BIR Bølsmarkas J-Kompis, som eies av Oda Morønning
BIM Kjærråsvollen’s Naia, som eies av Atle Lillebakken
BIR/BIM VALP jämthund
BIR Pikeråsens B-Era, som eies av Pål Bood
BIM Pikeråsens B-Nansen, som eies av Ola Johnsgård
BIR/BIM Norsk elghund grå
BIR Briskebyens Jens, som eies av John Smedbakken
BIM Aila, som eies av Kristian Lund-Vang
BIR/BIM jämthund
BIR Loshundens IR Sako, som eies av Vetle Bendik Trøen
BIM Trølleru’s Bæra, som eies av Ida Mari Storhaug Skavhaug
BIR/BIM Norsk elghund sort
BIR Svartstjernas Munin, som eies av Marianne og Geir Øvre
BIM Galtstrømmen’s BP Alfa, som også eies av Marianne og Greir Øvre
BIR/BIM svensk hvit elghund
BIR Lycke Gårds Paddington, som eies av Ellen Grambo Senderud
BIM Skordalstrøas Eila, som eies av Ann-Christin Rønning
BIR Karelsk Bjørnhund
BIR Losnabakken’s E-R SPADER, som eies av Jonas Lunsæter Tømte
Vi må også få takke vår flotte sponsor Troll Mushing AS for flotte premier, godt samarbeid og flott stand under utstillingen.
Romenstad hytter, som imøtekommer dommer med flott overnatting.
Jo Stenersen for flott utstilling av tegnede hunder.
Tusen takk også til alle som hjelper til, ingen utstilling uten dere!
Håper vi sees på Elvål, også til neste år!